Baltic Green Belt
 
Nov 28, 2012

Stoisko projektu Baltic MANURE na największej wystawie rolniczej w Europie Północnej AGROMEK 2012

W dniach 27-30.11. odbywa się w w MCH Messecenter Herning w Danii największa w tej części Europy wystawa i targi rolnicze - Agromek 2012. Na targach prezentowane są produkty, technologie i usługi związane z szeroko pojętym rolnictwem - produkcją rolną, ochroną środowiska w rolnictwie, czy odnawialnymi źródłami energii. W tym roku na targach prezentuje się również projekt Baltic MANURE, organizując stoisko i wydarzenie typu match-making dla przedsiębiorców.
Category: .
Posted by: J.Skorupski

W trakcie targów odbywa się konkurs na najlepszy prezentowany produkt, do którego przystąpiło aż 275 wystawców. Główna nagroda Agromeku jest przyznawana w czterech kategoriach: maszyny, produkcja trzody chlewnej, bydło mleczne i pozostałe produkty. W tym roku komisja przyznała 9 głównych nagród. Wszystkie zaprezentowane produkty będą dostępne w sprzedaży w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Łączna liczba wystawców wynosi 543, a liczba zwiedzających sięga zazwyczaj ok. 5000 dziennie. Targi odbywają się w 13 pawilonach, podzielonych wg kategorii: ciągniki i maszyny pracy w terenie, mechanizacja pomieszczeniach inwentarskich, magazynowanie ziarna, składowania, itp., podwykonawcy - jezdnie, ścieżki i parki, energia, doradcy/konsultanci.

W programie imprezy są pokazy bydła mlecznego i bydła mięsnego, jazdy testowe ciągników oraz samojezdnych opryskiwaczy polowych, a także możliwość zwiedzania wystawy z przewodnikiem. W trakcie targów odbędzie się również "AgroMatch Manure - poznaj nowych partnerów biznesowych", koordynowana przez jednego z liderów projektu Baltic MANURE, Agro Business Park, i będąca platformom nawiązywania kontaktów biznesowych. Inisjatywa ta skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, instytucji naukowych opracowywujących nowatorskie technologie oraz samych rolników. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.

Jak widać, udział w targach AGROMEK to doskonała okazja by zapoznać się z najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami stosowanymi w produkcji rolniczej, a także miejsce wymiany doświadczeń i specjalistycznej wiedzy rolnikom oraz możliwość nawiązania cennych kontaktów i współpracy biznesowej.

Wystawa czynna jest we wtorek, czwartek i piątek od 09.00 do 17.00 oraz w środę od 9.00 do 20.00. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.agromek.dk

 
 
 
GajaBalticGreenBeltZachodniopomorskieEUBSRWFOSEureoanGreenBelt
 
  Copyright (C) Federacja Zielonych GAJA
Projekt wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)
Za treść publikacji odpowiada Federacja Zielonych GAJA, poglądy w niej wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.
koordynatorzy: jakub@gajanet.pl anetak@gajanet.pl